מערכת וורדפרס ומבנה עמוד

נכתב בתאריך 24/01/2017

מבנה עמוד

עמוד באתר מורכב מ-3 חלקים מרכזיים

  • כותרת (Header): האזור העליון שיופיע באופן קבוע בכל העמודים, כולל לוגו ותפריט.
  • תוכן (Content): החלק המרכזי שמציג למשתמש תכנים שונים, תלוי באיזה עמוד הוא נמצא (פוסט, מוצרים, נתונים, קטלוג, תמונות, מצגת, וכו).
  • סיומת (Footer): החלק התחתון שיופיע באופן קבוע בכל העמודים, בדרכ כולל רשימת לינקים והפניות.

וורדפרס

אלמנטים בסיסיים (של תוכן)

עמודים: תוכן כללי טכני בסיסי וסטטי (לא משתנה) באתר. לדוגמא: עמוד אודות, עמוד צור קשר, תנאי משלוח, תקנון, מידות, מדריך, שאלות ותשובות, מפת סניפים, ועוד.

פוסטים: תכנים דינמיים שמתווספים לאתר עם הזמן, כמו פוסטים בפייסבוק, או ידיעות בעיתון. זה התוכן "האמיתי" של האתר: כאן מפרסמים טקסטים, גלריות, עדכונים, מאמרים, ועוד.

סיווג תוכן

את התכנים השונים באתר יש לחלק לנושאים שונים, כדי שהגולש יוכל להתמצא באתר.

קטגוריות: סיווג נושאים מרכזי היררכי וסגור. כמו מחלקות בסופרמרקט או בעיתון. באתר חדשות נסווג לדוגמא כלכלה, תרבות, ספורט. באתר בגדים נסווג גברים, נשים, טישרטים, גופיות, וכו. הסיווג היררכי אז נוכל לייצר סיווג נשים->גופיות טישרטים מכנסיים, וגברים->גופיות טישרטים מכנסיים. החלוקה הזו בדרכ סגורה, כלומר תוכן מסויים יופיע בקטגוריה אחת.

תגיות: סיווג מאפיינים חופשי לחיתוך רוחבי. תגיות הן מידע מסכם ומרוכז על התוכן. בניגוד לקטגוריות אין להן מגבלות והן לא יוצרות חלוקה ברורה בין הנושאים באתר. תכנים מקטגוריות שונות יכולים לקבל אותן תגיות. היכן זה שימושי? כשבאים לחפש תוכן. לדוגמא בכתבות ספורט אפשר להוסיף אפיון/סיכום סוג הספורט, הספורטאי, הארוע. בעתיד נוכל לראות את כל הכתבות בכדורסל, או על ספורטאי מסויים. בחנות בגדים נוכל לסווג לפי סוג הדפס או בד, ואז להציג גם טישרטים וגם גופיות (שהן בדרכ בקטגוריות שונות) עם אותו הדפס/בד. שימושי מאוד.

תכנים נוספים

תמונות/מדיה: מאגר תמונות. כשכותבים פוסט, עמוד, מוצר, וכו רצוי להוסיף להם תמונות. כל התמונות נשמרות במאגר כך שניתן 'למחזר' אותן אם צריך. כך לדוגמא ניתן לכתוב פוסט (עדכון) על סדרת מוצרים חדשה ולהכניס את תמונות המוצר (שכבר קיימות).

אלמנטים של ניהול ועיצוב

תפריטים

ווידג'טיםשיתוף עמוד זה בפייסבוק

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*