בניית אתרים לעסקים

נכתב בתאריך 21/02/2017

בניית אתרים לעסקים הוא מלאכה רבת אחריות. אתר אינטרנט איכותי לעסק יכול לעזור לך ולשנות את הסטטוס של העסק מקטן לגדול במהלך הזמן ולהגדיל את קהל לקוחותיך. נשמע מופרך? אם כן אתה יותר ממוזמן להמשיך לקרוא את המאמר הזה.

בעבר (הלא מאוד רחוק), כאשר רצינו למצוא שירות או מוצר מסויים היינו פותחים "דפי זהב" (זוכר את הספר הצהוב הזה…?) ועוברים לעמוד של רשימת העסקים בתחום הרלוונטי. בשלב זה היינו מתקשרים למספר נותני שירות (בדרך הראשונים ברשימה).

היום, יחד עם טרנדים ומגמות נוספות, התהליך של חיפוש נותני שירות באינדקסים כתובים דוגמת "דפי זהב" נעלם ולא קיים עוד. תמצאו לי ספר אחד של דפי זהב, אשמח לשמור אותו על המדף לצורכי נוסטלגיה.

מדוע בניית אתרים לעסקים היא כה חשובה היום

כאשר אנו זקוקים לשירות כלשהו (לדוגמא מנעולן), אנו עושים מה שהתרגלנו לעשות במשך שנים ומבלי להרגיש. אנו פשוט מקישים במכשיר הסלולרי שלנו או במחשב את מילות החיפוש המבוקשת ותוך פחות משנייה נקבל רשימת אתרים של עסקים רלוונטיים. החיפוש מתבצע דרך גוגל (תעדכנו אותי אם מצאתם מנוע חיפוש טוב יותר…).

עם מעבר החיפושים לזירת האינטרנט, החברות לבניית אתרים הפכו להיות יותר ויותר פופולריות. עשרות אלפי אתרי אינטרנט של עסקים קטנים קמו בשנים האחרונות, ומספר רב של אתרים ממשיכים לקום מידי יום. אתרים אלו למעשה מחליפים את המודעות שהתרגלנו אליהן באינדקסי של נותני שירות דוגמת "דפי זהב".

בניית אתרים לעסקים שמביאים לקוחות

כמובן שאתם לא היחידים אשר בוחרים להקים אתר עבור העסק שלכם, וכמוכם יש רבים אחרים. אם ככה, מדוע שהלקוחות יגיעו דווקא אליכם ולא למתחרים? (אשר קיימים למכביר).

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה יחסית- ככל שהאתר שלכם יופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש, כך תקבלו תנועה גדולה יותר של לקוחות פונציאלים. נחזור לדוגמא של המנעולן מקודם- כמה מכם ימשיכו לעמוד השני בתוצאות החיפוש? מעט מאוד כנראה. רובנו נלחץ על נותני השירות הראשונים המוצגים לנו, במיוחד אם הגלישה מתבצעת דרך הסלולרי.

 

אז אילו אתרים עולים בראש תוצאות החיפוש?

מה מייחד את אתרי האינטרנט של המנעולנים ברי המזל שבחרנו קודם?

מדוע אתרים מסויימים מתברגים גבוה בתוצאות החיפוש לאחר תקופה קצרה יחסית, בעוד שאתרים אחרים, כאלה שקיימים הרבה זמן, עולים בסוף רשימת התוצאות? אם בכלל.

 

התשובה לשאלה זו היא פשוטה יחסית, ואני מאמין שהיא מורכבת משלוש מילים פשוטות: ידע, יכולת ורצון. ככל שלאיש המקצוע שתבחרו יהיו יותר מזה- כך סביר שהאתר שלכם יהיה מוצלח יותר, ויהפוך לרווחי במהרה.

בניית אתרים לעסקים דורשת בין היתר:

  • לחקור באילו מילות חיפוש משתמש קהל היעד הפוטנציאלי שלכם בבואו לחפש את השירות או המוצר שלכם (זהו אחד הגורמים המהותיים ללא ספק).
  • כתיבת תכנים בתחום שלכם אשר ימשכו גם לקוחות וגם את גוגל (תורה שלמה בפני עצמה).
  • בניית אתר אינטרנט שיהיה ידידותי למשתמש הפשוט בכל פלטרפורמה. כזה שגם הסבתא בת ה-70 תוכל להבין ולהתמצא בו כאשר היא תגלוש באתרכם במכשיר הסלולרי שלה. באתר אינטרנט צריך לגרום למשתמשים להבין מהרגע הראשון מהן הפעולות המרכזיות.
  • בניית אתר בסטדנרטים מסויימים שיגרמו לאתר העסק שלך לעלות בתוצאות החיפוש במהלך הזמן. כמו שכנראה ובתחום העיסוק שלך גם יש סטנדרטים, גם בהקמת אתרי אינטרנט ויש- והרבה מהם.

הקמת אתר שישרת אותכם דורשת אחריות ומקצועיות רבה, למעשה, בונה האתר צריך "לנשום" את התחום שלכם בכל תהליך הבניה.

אתר האינטרנט שלך צריך ויכול להיות זרוע שיווקית משמעותית בצמיחותו של העסק שלך.שיתוף עמוד זה בפייסבוק

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*